Karola Z Taranky

ČLP/EB/555
Nar.: 15.5. 2004

DKK : 1/1

Zkoušky :  T.A.N (zkouška vloh) , LA1,  ZZO (známka výborně, 52 bodů ze 60), ZOP (známka výborně, 92 bodů ze 100) , BH (poslušnost 47 ze 60, zkouška v dopravním ruchu - obstál)


Exteriér: Výška: 46 cm, chrup úplný, skus nůžkový.
Středně silné kostry, osrstění standardní, povaha temperamentní, pevný hřbet, kratší záď s níže nasazeným prutem, správné zaúhlení končetin.
 
Více o Karole
Karol je velmi temperamentní a samostatná. Je to docela samorost. To ale neznamená,  že není výborný společník. Žádný ze psů, které jsem kdy měla nespal tak přitulený jako Karolka. Doma se ráda účastní všech činností. Rada se mnou třídí špinavé prádlo (zvlášť když si sem tam nepozorovaně nějaký kousek vytřídí do pelechu). Její vášní je loupení kapesníků. S praxí toho nejlepšího kapsáře umí vytáhnout kapesník z kapsy i během vítacího ceremonialu… Ovládá i jiné triky, kterými nás vždycky rozesměje. Na agility byla oblíbená zábava ukrást nákres parkuru a hrát na honěnou :o))). A osvědčila se i jako milující a velmi hodná chůva.
Při výcviku je poněkud nesoustředěná, ale do všeho jde s plným nasazením. Agility dělá ráda, ale jen když chce. Vzhledem k jijí výšce a tomu, že jí large překážky dělají problémy, běháme agility jen rekreačně a na přakážkách pro medium. Miluje coursing.
Velmi pevné má lovecké vlohy.
Vzhledem ke své drobnější konstituci není tak výstavně úspěšná jako Ema.Ve vztahu k ostatním psům je spíše podřízená, na velké reaguje bázlivě.

Odešla trochu nečekaně v dubnu 2019. Doufala jsem, že po fatální diagnoze budeme spolu bojovat trochu déle, ale nešlo to. Moc mi chybí.