AM I MARLENE Z KOVÁRNY

CMKU/BOT/5040/10
Nar.: 8.11.2010

Zdraví: HD A, DLK 0/0,  DOV prostý - MVDr. Jiří Beránek - oči - 30.12.2010, 2.4. 2015, poslechové vyšetření srdce OK

Zkoušky: LA1, AD (nemecká vytrvalostní zkouška), ZZO, ZOP
Výstavy: 3x CAJC, 3xBOJ, CAC, BOB, CACIB, Junior šampion ČR, dobrá na FMBB World Show 2015

 

Posudek z popisné přehlídky:
Chovná fena, 60/57 cm - typická hlava dle standardu,méně výrazný stop, ucho vysoko nasazené i nesené, správného tvaru a poměrné velikosti, oko lehce mandlové dle standardu, správně uloženo, tmavé, chrup úplný, skus nůžkový, korektní krk, mělčí a prostorný hrudník s méně vyvinutým předhrudím, hřbetní linie pevná a rovná, bedra rovná, vystouplé pánevní kosti, záď lehce spáditá, korektní břicho, korektní postoj i úhlení hrudních i pánevních končetin, ocas správně nasazen a nesen, o 2 cm kratší, srst dlouhá, bohatá a uzavřená, fauve výrazný teplý tón - světlý mahagon, charbonáž zvýrazněná po celém těle, velmi malý bílý znak na hrudi, maska téměř úplná, pigmentace sytá, pohybová mechanika lehká, pružná a prostorná, typ standardní a ušlechtilý, pohlavní výraz správně vyjádřen, kondice výstavní až pracovní, celkový vzhled kompaktní a elegantní, povaha vyrovnaná, temperamentní, hravá, přátelská, se slabou reakcí na střelbu.
Mimořádné přednosti: typ, kompaktnost
Povahový test: 10 - 10 - 16 - 5/10 - 15 - 10 - 10 - 10 = 96 / A (koště, ytong)
(13.10.2013 Kralupy n/Vlt., rozhodčí Hana Pisarčíková)


Více o Marlén: přišla před Silvestrem jako malá kulička chlupů. Ale nikoho nenechala na pochybách, že to bude pěkná divoška. Vyrostla z ní moc krásná, chlupatá psí slečna. Je neustále připravená ke kdejaké lotrovině.  Dělat za její asistence údržbu domu či zahrady je téměř nemožné, protože vaše nářadí dostává neustále nohy :o) Marla musí mít pořád něco v tlamě a neváhá balancovat na zadních na lavičce jen aby se dostala na balonek nebo uzlík "dobře uložený" mimo dosah nenechavého belgána.
Strašně ráda se koupe a plave. Nevynechá jedinou louži. Marla je klidnější než Arwenka a nemá nejmenší problém se psy. Ve smečce nemá vůbec potřebu někomu něco dokazovat. K lidem je přátelská , ale doma hlídá.

Více o Marlence najdete také tady

Marlén od Lenky Krejčové